Rekreácia

Rekreácia

photo 5 photo 1 photo 4 (1)

photo 2 (4) photo 3 (3) photo 3 (2)

Za aktívnym oddychom už nemusíte cestovať ďaleko !

Viacúčelový rekreačno-športový areál Jalšovské chaty sa nachádza iba 40 minút od Bratislavy, 20 minút od Trnavy alebo 12 minút od kúpeľného mesta Piešťany. Areál bol nanovo vybudovaný v roku 2013 a pozostáva z centrálnej budovy (Chaty Inovec) a dvomi apartmánovými chatami.

Hlavnými prednosťami areálu sú:

  • jedinečný panoramatický výhľad na Trnavskú pahorkatinu z výšky 230 metrov nad morom
  • vonkajší vyhrievaný (28°C) bazén ponúka nezabudnuteľný relax a priamo z neho sa môžete kochať pohľadom na rieku Váh, kolóniu labutí sídliacich na priľahlých štrkoviskách či západom slnka nad pahorkatinou
  • vyhliadku, kľud a relax si môžete taktiež užiť z letnej terasy kde môžete pri dúškoch kávy či čaju načerpať nové sily a nachvíľku zabudnúť na každodenný zhon
  • milovníci aktívneho odpočinku určite uvítajú možnosť zašportovať si na multifunkčnom ihrisku s umelou trávou
  • deti a milovníkov prírody určite zaujme chránená obora s divou zverou
  • areál je zasadený v lesnom prostredí ďaleko od ruchu hlavných ciest či verejných obydlí
  • nezanedbateľným pozitívom je aj nová – asfaltová  prístupová cesta z obce Jalšové

photo (67)

Čo ponúka okolie?

Mesto Piešťany vzdialené iba 12 minút autom – Piešťany patria medzi najvýznamnejšie európske kúpele svojho druhu, známe na celom svete. Kúpele sú zamerané na liečbu chorôb pohybového ústrojenstva a nervových chorôb. Liečivá sila termálnej vody s teplotou až 67-69°C spočíva v jej obsahu síry, sírovodíka a sadry. Ďalším jedinečným liečivým zdrojom je sírne termálne bahno.

Golf na kúpeľnom ostrove v Piešťanoch – veľmi starostlivo udržiavané 9 jamkové golfové ihrisko sa nachádza iba 15 minút autom. Je prístupné pre širokú verejnosť a jedinečné svojou históriou (jedno z prvých golfových ihrísk na Slovensku).

Ratnovská zátoka iba 6 minút autom – Areál vodného lyžovania je situovaný v ľavej časti jazera Sĺňava na rieke Váh pri obci Ratnovce, cca 3 km od mesta Piešťany. Je určený širokému okruhu ľudí, lyžiarom začiatočníkom – “pod dozorom inštruktora“, mierne pokročilým a náročným vodným lyžiarom a wakeboardistom, rodinám s deťmi.

Turistická červená trasa 300 metrov od areálu Jalšovských chát – pre milovníkov ľahkej turistiky a pre rodiny s deťmi je červená turistická trasa ideálnym tipom na aktívny odpočinok na čerstvom lesnom vzduchu. Červená trasa vedie cez krásne zmiešané lesy po udržiavanom a značenom turistickom chodníku.

cervena photo (66) photo (63) photo (41)

Historické pamiatky ako Hrad Beckov, Čachtice, Tematín, Topoľčiansky hrad sú vzdialené iba pár desiatok minút autom.