Rekreácia

Rekreácia

photo 5 photo 1 photo 4 (1)

photo 2 (4) photo 3 (3) photo 3 (2)

Za aktívnym oddychom už nemusíte cestovať ďaleko !

Viacúčelový rekreačno-športový areál Jalšovské chaty sa nachádza iba 40 minút od Bratislavy, 20 minút od Trnavy alebo 12 minút od kúpeľného mesta Piešťany. Areál bol nanovo vybudovaný v roku 2013 a pozostáva z centrálnej budovy (Chaty Inovec) a dvomi apartmánovými chatami.

Hlavnými prednosťami areálu sú:

  • jedinečný panoramatický výhľad na Trnavskú pahorkatinu z výšky 230 metrov nad morom
  • vonkajší vyhrievaný (28°C) bazén ponúka nezabudnuteľný relax a priamo z neho sa môžete kochať pohľadom na rieku Váh, kolóniu labutí sídliacich na priľahlých štrkoviskách či západom slnka nad pahorkatinou
  • vyhliadku, kľud a relax si môžete taktiež užiť z letnej terasy kde môžete pri dúškoch kávy či čaju načerpať nové sily a nachvíľku zabudnúť na každodenný zhon
  • milovníci aktívneho odpočinku určite uvítajú možnosť zašportovať si na multifunkčnom ihrisku s umelou trávou
  • deti a milovníkov prírody určite zaujme chránená obora s divou zverou
  • areál je zasadený v lesnom prostredí ďaleko od ruchu hlavných ciest či verejných obydlí
  • nezanedbateľným pozitívom je aj nová – asfaltová  prístupová cesta z obce Jalšové

photo (67)

Čo ponúka okolie?

Mesto Piešťany vzdialené iba 12 minút autom – Piešťany patria medzi najvýznamnejšie európske kúpele svojho druhu, známe na celom svete. Kúpele sú zamerané na liečbu chorôb pohybového ústrojenstva a nervových chorôb. Liečivá sila termálnej vody s teplotou až 67-69°C spočíva v jej obsahu síry, sírovodíka a sadry. Ďalším jedinečným liečivým zdrojom je sírne termálne bahno.

Golf na kúpeľnom ostrove v Piešťanoch – veľmi starostlivo udržiavané 9 jamkové golfové ihrisko sa nachádza iba 15 minút autom. Je prístupné pre širokú verejnosť a jedinečné svojou históriou (jedno z prvých golfových ihrísk na Slovensku).

Ratnovská zátoka iba 6 minút autom – Areál vodného lyžovania je situovaný v ľavej časti jazera Sĺňava na rieke Váh pri obci Ratnovce, cca 3 km od mesta Piešťany. Je určený širokému okruhu ľudí, lyžiarom začiatočníkom – “pod dozorom inštruktora“, mierne pokročilým a náročným vodným lyžiarom a wakeboardistom, rodinám s deťmi.

Turistická červená trasa 300 metrov od areálu Jalšovských chát – pre milovníkov ľahkej turistiky a pre rodiny s deťmi je červená turistická trasa ideálnym tipom na aktívny odpočinok na čerstvom lesnom vzduchu. Červená trasa vedie cez krásne zmiešané lesy po udržiavanom a značenom turistickom chodníku.

cervena photo (66) photo (63) photo (41)

Historické pamiatky ako Hrad Beckov, Čachtice, Tematín, Topoľčiansky hrad sú vzdialené iba pár desiatok minút autom.

One comment on “Rekreácia”

  1. You have got interesting posts here. Your blog can go viral, you need some initial traffic only.
    How to get initial traffic??? Search google for: marihhu’s tips

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>